Bezpłatne kompostowniki dla mieszkańców
Opublikowano: piątek, 21, lipiec 2017 16:57

„Segreguję, koszę, kompostuję” pod takim hasłem Urząd Miejski w Pszczynie uruchamia program bezpłatnego użyczania mieszkańcom kompostowników o poj. 900 l. - dla  nieruchomości zamieszkałej. W poniedziałek 31 lipca rozpocznie się nabór wniosków.

- To pierwszy etap zaopatrywania mieszkańców w kompostowniki – zauważa burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który zapowiada, że akcja będzie kontynuowana w przyszłości.

- W związku ze zmianą przepisów dotyczących odbioru odpadów i segregacji, którą wprowadził rząd RP gmina dostosowała odbiór śmieci do nowych przepisów. By uniknąć wysokich opłat dla mieszkańców zmieniliśmy harmonogram odbioru. Zmuszeni byliśmy zlikwidować kontenery na liście. Dlatego szukając rozwiązania dla mieszkańców uruchamiamy „Program bezpłatnego użyczania kompostowników” – informuje burmistrz Skrobol.

Od 1 lipca mieszkańcy Pszczyny segregują odpady do kilku pojemników lub worków. Z uwagi na to, aby ustalona stawka na poziomie 12,45 zł nie wzrosła, podjęto decyzję o wprowadzeniu limitu bezpłatnego odbioru odpadów zielonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów do 200 kg z nieruchomości. Za wywóz worka z odpadami zielonymi bezpośrednio z posesji wprowadzono opłatę. Kompostowanie jest alternatywą, która pozwoli przetworzyć skoszoną trawę.

 

Uwaga!
Wnioski do I etapu należy składać w terminie od 31 lipca do 11 sierpnia 2017 r.

Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy!

Aby wziąć udział  w programie i otrzymać kompostownik, należy:

1. złożyć  wypełniony i podpisany wniosek o użyczenie kompostownika (wniosek można pobrać w Urzędzie Miejskim w Pszczynie lub na stronie internetowej Urzędu). We wniosku należy podać swoje dane osobowe, adres nieruchomości zamieszkałej, na której będzie ustawiony kompostownik, numer ewidencyjny działki i nr księgi wieczystej.
Wnioski będą przyjmowane w okresie od 31 lipca do 11 sierpnia br.  w Urzędzie Miejskim w Pszczynie pok. nr 4 Biuro Obsługi Klienta lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

2. Po weryfikacji wniosków (pod kątem ich prawidłowego wypełnienia oraz spełnienia warunków udziału w programie) wnioskujący zostaną poinformowani telefonicznie o czasie  i miejscu podpisania umowy użyczenia oraz odbioru kompostownika.
Liczba kompostowników jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

3. Kompostowniki użyczane będą na okres 5 lat. Po tym okresie przejdą na własność użytkownika.

4.      O użyczenie kompostownika, może wystąpić właściciel, współwłaściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, który:

§  ma możliwość zagospodarowania wytworzonego kompostu;

§  złożył deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;

§  nie posiada względem Gminy oraz jednostek Gminy zaległości z tytułu podatków i innych opłat oraz danin, a także zaległości o charakterze cywilno-prawnym.


 
Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie, tel. 32 449-39-89

Copyrights by Sołectwo Wisła Mała © 2013 - 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.